agenda

2018

Fins al 28 de gener de 2018 / Gran Teatre del Liceu

Elisir d’amore -G. Donizetti
(Assistent musical del mestre Ramón Tebar)


4 de gener de 2018, 20h / Teatre (Salou)
7 de gener de 2018, 12h / L’Auditori (Barcelona)

Cor del Centenari (Daniel Mestre, direcció)
Jove Orquestra Nacional de Catalunya
Manel Valdivieso, direcció

Obres de F. Schubert i A. Schoenberg


19 de gener de 2018, 10h a 13h / Sala d’Orquestra (Conservatori del Liceu)

Paul Dukás: L’apprenti sorcier (l’aprenent de bruixot)

Orquestra Simfònica del Conservatori del Liceu
(Taller de formació orquestral)


20 de febrer de 2018, 20h30 / Auditori de Girona

“Cantem el cinema!”
Cors participatius (Daniel Mestre, direcció)
Orquestra Simfònica del Vallès
Salvador Brotons, direcció
Música de pel.lícules com “Star Wars”, “Titanic” “Amistad”, “The mission”, “Empire of the sun”…


16 de març de 2018, 20h30 / L’Auditori (Barcelona)

8a i 9a Simfonia de L. v. Beethoven

Coral Càrmina (dir. Daniel Mestre)
Orfeó Gracienc (dir. Poire Vallvé)
Orquesta Clásica Santa Cecilia
Kynan Johns, direcció


25 de març de 2018 , 18h / Basílica de Sta. Maria (Igualada)

XXV Festival Internacional d’Orgue d’Igualada

Rubin Abdullin, orgue
Anna Martínez, soprano
Coral Càrmina
Daniel Mestre, direcció

Obres de F. Mendelssohn, J. Rheinberger i J. Muset


6 d’abril de 2018, 20h30 / L’Auditori (Barcelona)

Concert per a clarinet i orquestra, K.622 de W. A. Mozart
Rèquiem, K.626 de W. A. Mozart

Coral Càrmina (dir. Daniel Mestre)
Orfeó Gracienc (dir. Poire Vallvé)
Orquesta Clásica Santa Cecilia
Vicente Alberola, direcció i clarinet


8 d’abril de 2018 , 18h / Església de St. Genís (Taradell)

Requiem, K.626 – W. A. Mozart

Judit Muñoz, soprano
Helena Ressurreição, contralt
Joan Mas, tenor
Néstor Pindado, baix

Grup Rebla’t
Coral Càrmina
Daniel Mestre, director


14 d’abril de 2018 , 12h30 / Plaça de la República (Barcelona)

Coral Càrmina
Daniel Mestre, direcció

Obres: Himnes republicans i Els Segadors

Primavera Republicana
Organitza: Ajuntament de Barcelona. Districte de Nou Barris


Dissabte 21 d’abril de 2018 , 18h / Església de St. Ildefons (Barcelona)

“Rèquiem per la llibertat”

Rèquiem, K.626 de W.A. Mozart

Ulrike Haller, soprano
Anna Tobella, contralt
Joan Mas, tenor
Carles Pachón, baix

Coral Càrmina (Daniel Mestre, director)
Orfeó Gracienc (Poire Vallvé, director)

Orquestra de Músics per la Llibertat
Daniel Mestre, direcció

Concert a benefici de l’Associació Catalana de Drets Civils


27 d’abril de 2018 , 20h30 / Teatre L’Ateneu (Igualada)
3 de maig de 2018 , 20h / Paranimf de la Universitat de Barcelona

Orlando de G. F. Händel

Orlando: Miguel Gómez
Medoro: Albert Baeza
Angelica: Elena Plaza
Zoroastro: Oriol Mallart
Dorinda: Alba Quinquillà

Conjunt de Música Antiga de l’ESMUC

Susana Egea, directora d’escena
Daniel Mestre, director musical


19 de maig de 2018 , 13h / Auditori de “El Musical” (Bellaterra)
20 de maig de 2018 , 20h / Església de la Concepció (Barcelona)

Orquestra GP de l’EM “El Musical” de Bellaterra
Daniel Mestre, direcció

Obres d’A. Corelli i E. Elgar


25 de maig de 2018 , 20h / Auditori Barradas (L’Hospitalet de Llobregat)

Setmana de Cant Coral de L’Hospitalet de Llobregat

Enric Arquimbau, veu
Emili Blasco, piano
Coral Càrmina
Daniel Mestre, direcció

“Camins”
Obres de: M. Blancafort, P. Casals, J. Magrané, J. LL. Guzman Antich, H. Isaac i C. Taltabull


26 de maig de 2018 , 19h / Església Adventista (c/ Urgell 133, Barcelona)
27 de maig de 2018 , 21h / Parròquia de St. Josep (Badalona)

Solistes:
Gisela Parodi, soprano
Montserrat Pi, contralt
Marçal Subiràs, tenor
German de la Riva, baix

Coral Càrmina
Orquestra del Conservatori de Badalona
Daniel Mestre, direcció

J.S. Bach: Cantates BWV 144 i BWV 147


19 a 25 de juliol de 2018 / Pequín (Xina)

Membre del jurat i classes magistrals al XIV China International Chorus Festival


6, 7, 20, 21, 27 i 28 d’octubre / Centro de congresos Baluarte (Pamplona)

Coros participativos de Pamplona
(Director preparador: Daniel Mestre)

Grandes coros de ópera


Diumenge 7 d’octubre, 19h30 / L’Auditori (Barcelona)

El millor cinema d’acció i ficció

Coral Càrmina (dir. Daniel Mestre)
Orfeó Gracienc (dir. Poire Vallvé)
Royal Film Concert Orchestra
Dir. Kynan Johns


Dissabte 13 d’octubre, 19h30 / Església de St. Josep Oriol (c/ Diputació 149, Barcelona)

John Rutter: Requiem
John Rutter: Anthems Lord, make me an instrument of thy peace i I will lift up mine eyes
Bernat Vivancos: El Cant dels ocells

Ulrike Haller, soprano
Coral Càrmina
Chor Audite Nova – Zug (Suïssa)
Orquestra del Reial Cercle Artístic
Daniel Mestre, direcció


Dissabte 3 de novembre, 19h / Pfarrkirche Unterägen, Zug (Suïssa)

John Rutter: Requiem
John Rutter: Anthems Lord, make me an instrument of thy peace i I will lift up mine eyes
Bernat Vivancos: El Cant dels ocells

Núria Rial, soprano
Coral Càrmina (Daniel Mestre, direcció)
Chor Audite Nova – Zug (Suïssa)
Zuger Sinfonietta
Johannes Meister, direcció


Diumenge 11 de novembre, 18h / Palau de la Música Catalana

Concert per Europa
Commemoració dels 100 anys de la 1a Guerra Mundial

Cor de Cambra del Conservatori del Liceu
Conjunt instrumental del Conservatori del Liceu
Daniel Mestre, direcció

Obres de M. Ravel i L. van Beethoven


Divendres 23 de novembre, 19h30 / Auditori del Conservatori del Liceu (Barcelona)

Cor de noies del Conservatori del Liceu
Cor de Cambra del Conservatori del Liceu
Conjunt instrumental
Daniel Mestre, direcció
Jordi Casas, direcció

Obres d’I. Segarra, J. Brahms, B. Bartók i G. Rossini


10, 11, 24 i 25 de novembre / La Salle de Gràcia (Barcelona)

Cors Participatius
(Director preparador: Daniel Mestre)

Messies de G. F. Händel


Diumenge 9 de desembre, 11h-14h / Orfeó Popular Olotí

Festival VEUS
Taller de música coral amb Daniel Mestre


Diumenge 9 de desembre, 17h30 / Teatre Principal d’Olot

Festival VEUS

Coral Càrmina
Enric Arquimbau, veu
Emili Blasco, piano

“Camins”
Obres de H. Isaac, J. Magrané, M. Blancafort, P. Casals, C. Taltabull, A. Vives etc.


Dissabte 15 de desembre, 19h / Sala Paper de Música (Capellades)

Concert d’homenatge a Gemma Romanyà

Martí Marsal, trompa
Maria Florea, violí
Orquestra Terres de Marca
Daniel Mestre, direcció

W. A. Mozart: Concert per a trompa i orquestra en mi b M., K.417
W. A. Mozart: Simfonia nr. 29 en La M., K.201
N. Paganini: Concert per a violí i orquestra nr. 1


Dimecres 19 de desembre, 20h30 / Palau de la Música Catalana

Barcelona Christmas Gala

Coral Càrmina (Daniel Mestre, dir.)
Orfeó Gracienc (Poire Vallvé, dir.)
Orquesta Clásica Santa Cecilia
Kynan Johns, direcció

Obres de: J.S. Bach, G.F. Händel, W.A. Mozart, L. Anderson, J. Lennon, i tradicionals


22 de desembre, 21h / Teatre Bartrina  (Reus)

Concert de Nadal – Orquestra Camerata XXI

Obres de Danny Elfman, Enio Morricone, John Williams, C. Saint-Saëns, L. Anderson, L. Mozart, J. Strauss i populars catalanes.

Cor Mestral de Reus, Núria Francino (dir)
Cor Veus de la Terra de Reus, Esteban Donadio (dir)
Coral Vila de Falset, Carlota Papasseit(dir)
Coral Amics Cantors de Marçà, Jorgina Gironès (dir)
Coral de Porrera, Joan Carles Blanch (dir)
Coral de Pradell, Carme Durán (dir)
Oscar Diago, oboè

Paco Vidagany i Paco Montañes, percussió i altres

Personal Tècnic del Teatre Bartrina, Llums, Imatge i muntatge

Orquestra Camerata XXI
Daniel Mestre, direcció